Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara Dt. Melih Turgut cevap veriyor.
İmplant Uygulamaları Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

Şeker hastasıyım ve tansiyonum var. İmplant yaptırabilir miyim?

Uygulanacak her işlem öncesinde kronik rahatsızlıklarınız, düzenli kullandığınız ilaçlar ve alerjen durumunuz mutlaka dikkate alınmalı ve bu doğrultuda bir tedavi planı çıkarılmalıdır.

Şeker hastalığı gibi kronik hastalıklarda implant tedavisi sonrası diş eti enfeksiyonu oluşması olası bir durumdur.

Diş tedavisinin en sağlıklı şekilde tamamlanması ve size konforlu bir kullanım sunulabilmesi açısından şeker ve tansiyon gibi kronik rahatsızlığı olan hastalarımız doktorları ve diş hekimimi kontrolünde implant tedavisi yaptırması tavsiye edilir.

20 yaş dişleri çekilmeli midir?

Muayene öncesinde çekilen panoramik film ve uzman diş hekiminin muayenesi sonucunda dişin konumuna, sürülme durumuna ve çene yapısına bağlı olarak endikasyonu değişir. Uzman diş hekiminin yönlendirdiği tedavi planlaması çözüm için en sağlıklısı olacağından bu doğrultuda ilerlenmesi tavsiye edilir.

Bebeklerde ilk diş muayenesi ne zaman yapılmalıdır?

Bebeklerin ilk diş muayeneleri genellikle dişleri çıkmaya başladığı zamanlarda 6 ay ile 1 yaş arasında yaptırılmalıdır. Sağlıklı ve kontrollü bir diş yapısı oluşturmak için her 6 ayda bir mutlaka kontrol yaptırılmalıdır.

Çocuk Diş Hekimliği – Pedodonti sayfamız aklınıza takılan soruları büyük ölçüde cevaplayacaktır.

İmplant tedavisi her yaşa uygulanabilir mi?

Çene yapısının implanta uygun olup olmadığı panoramik film ve tomografi gibi görüntüleme yöntemleri ile uzman hekim tarafından değerlendirilir. Hekimin değerlendirmeleri ve planlaması sonucu çene ve yüz gelişimini tamamlamış 18 yaş üzerindeki herkese implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant Tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi detaylı olarak sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Kanal tedavisiyle diş kurtulur mu?

Kanal tedavisi uzmanı (Endodontist) ilk olarak iltihaplı veya ölmüş pulpayı dişin içinden çıkarır. Sonrasında dişin içinde kalan boşlukları oluşturan kanal tedavisini temizler. Ardından kanal dolgusu yapabilmek için dişin kanallarını şekillendirir ve genişletir. Kanal dolgusu işlemi ise bir sonraki randevuda da gerçekleşebilir.